Streetwork neboli terénní práce

Terénní sociální práce ze zákona o sociálních službách

Terénní sociální práce je z hlediska zákona o sociálních službách realizována prostřednictvím terénních forem sociálních služeb. Sociální službou se přitom podle §3 a) zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách rozumí činnost nebo soubor činností zajišťujících pomoc a podporu osobám za účelem sociálního začlenění nebo prevence sociálního vyloučení. Jednotícím znakem těchto služeb je jejich naplňování v přirozeném sociálním prostředí, které § 3 d) zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách vymezuje jako rodinu a sociální vazby k osobám blízkým, domácnost osoby a sociální vazby k dalším osobám, se kterými sdílí domácnost, a místa, kde osoby pracují, vzdělávají se a realizují běžné sociální aktivity.

 

 

 Provozní doba terénní formy poskytování služby:
(kdy můžete využívat naší službu – streetwork ve Znojmě)

Okamžitá kapacita streetworku Klubu Coolna jsou 2 lidé. 

Ve čt-pá je v provozu „maringotka“ Streetworku Klubu Coolna na sídlišti Holandská, která funguje jako mezičlánek Klubu Coolna a streetworku. V maringotce je mnohem větší prostor pro osobní rozhovory, než je tomu na lavičkách. Maringotka nabízí cílové skupině od 11-26 ti let bezpečný prostor a možnost smysluplnějšího trávení volného času, ale především poradenství od odborných pracovníků – streetworkerů.

Mobil streetworkerů – 731 626 147 – stačí prozvonit a domluvíme se na místě a čase setkání, kde bude prostor pro to, si pokecat, zeptat se na různé informace anebo se podělit s čímkoliv, co Tě tíží.

Můžeš využít také streetwork online na FB profilu – Pracovníci streetwork.

Provozní doba terénní formy poskytování čili streetworku Klubu Coolna Znojmo:

pondělí: 15:00 – 16:00 – streetwork on-line
úterý: 13:00 – 14:00 a 18:00 – 19:00 streetwork on-line
středa: 18:00 – 19:00 – streetwork on-line
čtvrtek: 13:30 – 18:00 - maringotka Klubu Coolna Znojmo
pátek: 13:30 – 18:00 - maringotka Klubu Coolna Znojmo

Možnost setkání dle potřeby na základě domluvy (osobní či telefonické).

Streetwork online je provozován na FB: Pracovníci streetwork