Vedoucí nízkoprahového zařízení pro děti a mládež „Klubu Coolna Znojmo“:

Mgr. Robert Knebl

Kdo jsem?

Věřím, že každý člověk má potenciál žít šťastnější a spokojenější život. Jsem Vodnář, který rád pomáhá lidem na jejich cestě ke štěstí a spokojenosti.  Jsem nadšeným sportovním fandou, milovníkem her všeho druhu, baví mě naslouchat lidem.

Vystudoval jsem VŠ na IMS Brno, Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně (nejprve Bc. a pak Mgr. obor: sociální pedagogika, předtím jsem studoval na znojemské Střední pedagogické škole ve Znojmě), spoluzakládal jsem K-centrum „Netopeer“ pro uživatelé drog ve Znojmě, byl jsem prvním streetworkerem ve Znojmě, působil jsem také jako peer-aktivista na okrese Znojmo a posléze jsem jako supervizor peer programu či speciální pedagog i jako okresní metodik prevence působil v Pedagogicko-psychologické poradně ve Znojmě, kde jsem pracoval s pedagogy, zde jsem pracoval s různou cílovou skupinou (studenti a žáci, rodiče, pedagogové), vedl jsem sociálně psychologický výcvik, pak jsem působil v Bystřici nad Pernštejnem jako vedoucí Centra prevence Nadosah i jako vedoucí nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Nadosah, kde jsem rozjel terénní práci pro děti a mládež, spolupodílel jsem se na natáčení jedinečného dokumentárního filmu Čekárna na dospělost z prostředí streetworku a nízkoprahových služeb pro děti a mládež společně s Českou televizí a Českou asociací streetwork, absolvoval jsem desítky kurzů, absolvoval kurz Motivační rozhovory, provedl přes skoro 1000 preventivních programů. Spolupracoval jsem s řadou odborníků v České republice a absolvoval stáže nejen v ČR, ale i na Slovensku či v Polsku ohledně dětí a mládeže. Ve svém oboru jsem byl za rok 2009 oceněn významnou cenou ČASovaná bota pro Osobnost roku za nízkoprahové služby a streetwork pořádané Českou asociací streetwork. A několik dalších ocenění společně s týmem např. 3x jsem byl součástí týmu, který se dostal do užšího výběru ceny ČASované boty „Pracovní tým roku“ (1x Nadosah, 1x Klub Coolna Znojmo + 1x nový projekt Streetwork Klubu Coolna Znojmo)

Kde mě najdeš?
Obvykle jsem v kanceláři pracovníků, ale někdy mě můžeš potkat na klubu i v terénu či dokonce u maringotky na Holandském sídlišti . Můžeš se mnou kromě osobního kontaktu využít i komunikaci přes chat na facebooku Pracovníci Streetwork či do zprávy FB Klub Coolna Znojmo
Můj email – coolna@znojmo. charita.cz