Zábava, hudba, smích aneb maringotka Klubu Coolna oslavila 2. narozeniny

Hudba, smích, příjemná atmosféra, spousta her, graffity, tanec, žonglování, turnaj v badmintonu a stolním fotbálku, to vše a ještě mnohem víc se uskutečnilo v pátek 29.8.2014. S velkou slávou proběhly 2. narozeniny maringotky z Klubu Coolna. Nejen všudypřítomné úsměvy byly důkazem pro fakt, že byla akce úspěšná. Na narozeninách se vystřídalo přes 120 návštěvníků. „Hudební program byl pro spousty lidí asi největším lákadlem. S tímto programem nám přišli pomoci známí interpreti ze Znojma:  George Czap, Eztek, Dj Kůň, Neny a Angel Brown. Děkujeme ředitelce MŠ Holandská za spolupráci a pomoc na akci, obrovské díky patří i Tomášovi, který se postaral o workshop graffity, Verči a Peťovi ze skupiny Mighty Shake za taneční workshop a v neposlední řadě patří díky i skupině Poi Hypnotik show, která nás naučila žonglérským dovednostem. Musím říci, že je krásné vidět mladé lidi, kteří mají chuť motivovat a podporovat ostatní. Je to jiné než ve škole, doma a taky je to jiné, než s kamarády.“ konstatovala sociální pracovnice klubu Coolna Veronika Čeperová.

„Maringotka se realizovala především proto, abychom se ke klientům dostali ještě blíž a to co nejpřirozenější cestou. V maringotce a její bezprostřední blízkosti poskytujeme každý čtvrtek a pátek pravidelně od 14:30 do 18:00 odbornou pomoc mladým lidem od 15 do 26 let, kteří zažívají nepříznivou životní situaci.“ vysvětlil vedoucí Klubu Coolna, Mgr. Robert Knebl.

O čem je práce v maringotce a jak je přínosná pro ty, kteří ji využívají, může dokreslit zpětná vazba jedné z dívek, která s námi byla v kontaktu: „Klub Coolna mi mimo nápadů a možností, co dělat čtvrteční a páteční odpoledne, poskytnul i vědomí, že všechny problémy mají řešení a mluvení o nich nemusí být trapné a nepříjemné. Získala jsem plno nových pohledů na situaci, vyjasnila si ty základní životní hodnoty, které patnáctiletá holka má. S lidmi okolo mě, ze sídlu, vycházím mnohem líp, díky STREETWORKU jsem dosáhla přesvědčení, že to, že někteří lidé mají chyby a dělají věci, které já osobně nesnáším, neznamená, že si s nimi neužiju srandu a nemáme společná témata. Díky streetworku jsem si opravila a utužila vztahy s ostatními. Rozumím si mnohem víc s rodiči, protože díky streetworku jsem se naučila, že lepší je prvně myslet a až poté mluvit. Sice je to těžší aplikovat, ale věřím, že mi s tím streetwork pomůže, nebo mi dá lepší podnět k tomu se k aplikaci dokopat, protože díky streetworku vím, že když člověk něco chce, musí začít u sebe a nejlíp hned. Kdybych měla shrnout jednou větou, co mi dal streetwork, řeknu: Streetwork mi dal přátelé, více optimismu, lepší pohled na věci okolo a víru v lepší svět. Za to mu a lidem v Coolně velmi děkuji.“ M.

Autor: Bc. Linda Brzoňová

 

Fotogalerii najdete na našich webovkách nebo na facebookovém profilu Klubu Coolna ;-)

Dotazy nejsou povoleny.

Pro veřejnost

Facebook pro veřejnost

Pro uživ. streetworku

Pro uživatele streetworku

YouTube kanál

No items

Charita

Charita

Partneři

Partneři

Pomozte dětem

Pomozte dětem

Jihomoravský kraj

jm

Uživatelské menu