Zábava, hudba, smích aneb maringotka Klubu Coolna oslavila 2. narozeniny

Hudba, smích, příjemná atmosféra, spousta her, graffity, tanec, žonglování, turnaj v badmintonu a stolním fotbálku, to vše a ještě mnohem víc se uskutečnilo v pátek 29.8.2014. S velkou slávou proběhly 2. narozeniny maringotky z Klubu Coolna. Nejen všudypřítomné úsměvy byly důkazem pro fakt, že byla akce úspěšná. Na narozeninách se vystřídalo přes 120 návštěvníků. „Hudební program byl pro spousty lidí asi největším lákadlem. S tímto programem nám přišli pomoci známí interpreti ze Znojma:  George Czap, Eztek, Dj Kůň, Neny a Angel Brown. Děkujeme ředitelce MŠ Holandská za spolupráci a pomoc na akci, obrovské díky patří i Tomášovi, který se postaral o workshop graffity, Verči a Peťovi ze skupiny Mighty Shake za taneční workshop a v neposlední řadě patří díky i skupině Poi Hypnotik show, která nás naučila žonglérským dovednostem. Musím říci, že je krásné vidět mladé lidi, kteří mají chuť motivovat a podporovat ostatní. Je to jiné než ve škole, doma a taky je to jiné, než s kamarády.“ konstatovala sociální pracovnice klubu Coolna Veronika Čeperová.

„Maringotka se realizovala především proto, abychom se ke klientům dostali ještě blíž a to co nejpřirozenější cestou. V maringotce a její bezprostřední blízkosti poskytujeme každý čtvrtek a pátek pravidelně od 14:30 do 18:00 odbornou pomoc mladým lidem od 15 do 26 let, kteří zažívají nepříznivou životní situaci.“ vysvětlil vedoucí Klubu Coolna, Mgr. Robert Knebl.

O čem je práce v maringotce a jak je přínosná pro ty, kteří ji využívají, může dokreslit zpětná vazba jedné z dívek, která s námi byla v kontaktu: „Klub Coolna mi mimo nápadů a možností, co dělat čtvrteční a páteční odpoledne, poskytnul i vědomí, že všechny problémy mají řešení a mluvení o nich nemusí být trapné a nepříjemné. Získala jsem plno nových pohledů na situaci, vyjasnila si ty základní životní hodnoty, které patnáctiletá holka má. S lidmi okolo mě, ze sídlu, vycházím mnohem líp, díky STREETWORKU jsem dosáhla přesvědčení, že to, že někteří lidé mají chyby a dělají věci, které já osobně nesnáším, neznamená, že si s nimi neužiju srandu a nemáme společná témata. Díky streetworku jsem si opravila a utužila vztahy s ostatními. Rozumím si mnohem víc s rodiči, protože díky streetworku jsem se naučila, že lepší je prvně myslet a až poté mluvit. Sice je to těžší aplikovat, ale věřím, že mi s tím streetwork pomůže, nebo mi dá lepší podnět k tomu se k aplikaci dokopat, protože díky streetworku vím, že když člověk něco chce, musí začít u sebe a nejlíp hned. Kdybych měla shrnout jednou větou, co mi dal streetwork, řeknu: Streetwork mi dal přátelé, více optimismu, lepší pohled na věci okolo a víru v lepší svět. Za to mu a lidem v Coolně velmi děkuji.“ M.

Autor: Bc. Linda Brzoňová

Fotogalerii najdete na našich webovkách nebo na facebookovém profilu Klubu Coolna ;-)

Dotazy nejsou povoleny.

Pro veřejnost